Publikuar: Sun, Jan 8th, 2017

Alarmi i shkencëtarit: Një tërmet i madh do ndajë kontinentet përgjysmë

to_1483859284-1487352

Falë ngrohjes globale, të gjithë e dimë se planti ynë është buzë shkatërrimit. Por shkatërrimi duket do të jetë aq i keq sa që do t’i ndajë dy kontinente dhe do të marrë miliona jetë me vete.
Sipas Dr. Mehran Keshe, një shkencëtar nuklear i cili ka specializuar në Inxhinieri Nukleare në Universitetin e Londrës, Tokën do ta shkatërrojë një tërmet shumë i madh.

Shtatorin e vitit 2015, Dr. Mehran Keshe lëshoi një video në të cilën parashikon se një tërmet i madh do ta shkatërrojë Tokën tërësisht, transmeton Gazeta Express.

Sipas parashikimit të tij, jo vetëm një kontinent por disa kontinente do të preken nga ky termet i madh. Sipas tij, Amerika e Jugut do të “ndahet” si pasojë e disa cunameve të forta që do ta godasin Amerikën dhe Azinë.

Ai tha gjithashtu se një tërmet i madh do të vrasë rreth 20 milionë njerëz në bregdetin perëndimor në Veri dhe Jug të Amerikës.

Ai madje tregoi edhe emrat e vendeve, të cilat do të preken më së shumti nga ky tërmet. Ai tha se Kina Veriore do të përjetojë një seri tërmetesh në vitet e ardhshme.

Loading...

Të Fundit

Rregulla themelore për seks nëpërmjet telefonit: Ja çka duhet patjetër të bëni

January 21, 2017, Comments Off on Rregulla themelore për seks nëpërmjet telefonit: Ja çka duhet patjetër të bëni

Miranda beson te titulli, ka disa fjalë të pabesueshme për Juventusin

January 21, 2017, Comments Off on Miranda beson te titulli, ka disa fjalë të pabesueshme për Juventusin

Aurela Hoxha mbi kokën e …(Foto)

January 21, 2017, Comments Off on Aurela Hoxha mbi kokën e …(Foto)

Berisha humb penalltinë dhe shënon një gol tjetër (Video)

January 21, 2017, Comments Off on Berisha humb penalltinë dhe shënon një gol tjetër (Video)

Ja përse nuk bën ta përdorni telefonin nëse ju ka thyer ekrani

January 21, 2017, Comments Off on Ja përse nuk bën ta përdorni telefonin nëse ju ka thyer ekrani

16 foto të pazakonshme që ju duhet t’i shikoni dy herë

January 21, 2017, Comments Off on 16 foto të pazakonshme që ju duhet t’i shikoni dy herë

Tevez prezantohet në Kinë, tifozët në Evropë qeshen me fjalët e tij!

January 21, 2017, Comments Off on Tevez prezantohet në Kinë, tifozët në Evropë qeshen me fjalët e tij!