Publikuar: Wed, Jan 11th, 2017

Bilanci i të ftohtit siberian në Shqipëri: Në 11 ditë nën zero gradë, shënohen 9 viktima!

Nisja e vitit 2017, që në ditët e para ka shënuar edhe ardhjen njëkohësisht të të ftohtit siberian, jo vetëm në Shqipëri por në pjesën më të madhe të Evropës Juglindore.

Reshjet e shumta të dëborës në të gjithë vendin, si dhe temperaturat nën zero, nuk kanë kaluar pa viktima në Shqipëri.

Kështu vetëm në këto 11 ditët ë para të Janarit, bilanci i viktimave të të ftohtit është tragjik, ku në total janë shënuar 11 të vdekur.

I pari ishte në Durrës, ku një endacak humbi jetën si pasojë e temperaturave të ulëta. Për të kaluar më pas njëra ditë pas tjetrës me viktimat në Korçë dhe Gjirokastër.

Ndërkohë në qytetin e Pogradecit është gjetur i pajetë në banesën e tij 40 vjeçari Renato Shuka, i njohur edhe si Anastas Shuka, me emrin e pagëzimit. Burime nga policia e Pogradecit bëjnë me dije se viktima, nuk kishte ndezuar ngrohje në banesë, dhe dyshohet se ka gjetur vdekjen nga hipotermia si pasojë e temperaturave të ulëta.

Po ashtu edhe në Fier, i ftohti ka marrë jetë, ku një bari vdiq pasi u mbyt kur akulli që  kishte mbuluar sipërfaqen e ujit është çarë.

I njëjti fat tragjik ka qenë ditën e sotme në Tiranë, ku një 12 vjeçar me iniciale F.G. është mbytur teksa po luante mbi akull në Liqenin e Kasharit me motrën e tij. I mituri humbi jetën pasi akulli u ça duke sjellë edhe mbytjen e tij.

Ndërkohë që një 67 vjeçare është gjetur e pajetë në apartamentin e saj, nga i biri dhe dyshohet se ka pësuar atak kardiak si pasojë e temperaturave të ulëta.

Loading...

Të Fundit

Young pranon ofertën e lartë nga Kina

January 21, 2017, Comments Off on Young pranon ofertën e lartë nga Kina

Ja e sa e ka ndryshuar Ryven shtatzënia! (Foto)

January 21, 2017, Comments Off on Ja e sa e ka ndryshuar Ryven shtatzënia! (Foto)

Tentim vrasje në Prishtinë

January 21, 2017, Comments Off on Tentim vrasje në Prishtinë

A e dini çka nuk guxojnë të bëjnë presidentët e Amerikës?

January 21, 2017, Comments Off on A e dini çka nuk guxojnë të bëjnë presidentët e Amerikës?

Ky është vendi ku do të zhvillohet “Eurovision 2017” (Foto)

January 21, 2017, Comments Off on Ky është vendi ku do të zhvillohet “Eurovision 2017” (Foto)

Juventus ka 25 opcione në merkato! I pari Donnarumma…

January 21, 2017, Comments Off on Juventus ka 25 opcione në merkato! I pari Donnarumma…

Milot Llalloshi baba për herë të parë! (Foto)

January 21, 2017, Comments Off on Milot Llalloshi baba për herë të parë! (Foto)