Publikuar: Wed, Jan 11th, 2017

Bilanci i të ftohtit siberian në Shqipëri: Në 11 ditë nën zero gradë, shënohen 9 viktima!

Nisja e vitit 2017, që në ditët e para ka shënuar edhe ardhjen njëkohësisht të të ftohtit siberian, jo vetëm në Shqipëri por në pjesën më të madhe të Evropës Juglindore.

Reshjet e shumta të dëborës në të gjithë vendin, si dhe temperaturat nën zero, nuk kanë kaluar pa viktima në Shqipëri.

Kështu vetëm në këto 11 ditët ë para të Janarit, bilanci i viktimave të të ftohtit është tragjik, ku në total janë shënuar 11 të vdekur.

I pari ishte në Durrës, ku një endacak humbi jetën si pasojë e temperaturave të ulëta. Për të kaluar më pas njëra ditë pas tjetrës me viktimat në Korçë dhe Gjirokastër.

Loading...

Ndërkohë në qytetin e Pogradecit është gjetur i pajetë në banesën e tij 40 vjeçari Renato Shuka, i njohur edhe si Anastas Shuka, me emrin e pagëzimit. Burime nga policia e Pogradecit bëjnë me dije se viktima, nuk kishte ndezuar ngrohje në banesë, dhe dyshohet se ka gjetur vdekjen nga hipotermia si pasojë e temperaturave të ulëta.

Po ashtu edhe në Fier, i ftohti ka marrë jetë, ku një bari vdiq pasi u mbyt kur akulli që  kishte mbuluar sipërfaqen e ujit është çarë.

I njëjti fat tragjik ka qenë ditën e sotme në Tiranë, ku një 12 vjeçar me iniciale F.G. është mbytur teksa po luante mbi akull në Liqenin e Kasharit me motrën e tij. I mituri humbi jetën pasi akulli u ça duke sjellë edhe mbytjen e tij.

Ndërkohë që një 67 vjeçare është gjetur e pajetë në apartamentin e saj, nga i biri dhe dyshohet se ka pësuar atak kardiak si pasojë e temperaturave të ulëta.

Loading...

Të Fundit

Ditëlindja e Messit, shikojeni çfarë kishte vendosur në tortë (FOTO)

June 26, 2017, Comments Off on Ditëlindja e Messit, shikojeni çfarë kishte vendosur në tortë (FOTO)

Vdiq personi më i dashur i Mourinhos (FOTO)

June 26, 2017, Comments Off on Vdiq personi më i dashur i Mourinhos (FOTO)

Xhesika Ndoja tregon pse nuk i “ecën” me meshkujt

June 26, 2017, Comments Off on Xhesika Ndoja tregon pse nuk i “ecën” me meshkujt

Garë e fortë në Tiranë / REZULTATET

June 26, 2017, Comments Off on Garë e fortë në Tiranë / REZULTATET

Befason agjenti i Donnarummas: “Donnaraiola vs Urryesit 1-0” (Foto)

June 26, 2017, Comments Off on Befason agjenti i Donnarummas: “Donnaraiola vs Urryesit 1-0” (Foto)

Befason moti sot, kështu do të jenë temperaturat

June 26, 2017, Comments Off on Befason moti sot, kështu do të jenë temperaturat

Horoskopi sot jep lajme të mira, mësojeni për çfarë bëhet fjalë

June 26, 2017, Comments Off on Horoskopi sot jep lajme të mira, mësojeni për çfarë bëhet fjalë