Ky Golf 2 i ka 1.200 kuaj fuqi dhe është më i shpejtë se Bugatti Chiron (Foto/Video)

I ka mbi 1.200 kuaj fuqi dhe e gjithë kjo fuqi është e shpërndarë në të katër rrotat 4×4, kurse autori i Golf 2 pretendon se është më i shpejtë se vetura me e shtrenjtë në botë Bugatti Chiron. Kjo deklaratë pompoze është e përcjellë me një video, në të cilën mund të shihen në garë më këtë Golf veturat më të shpejta More...

by Postieri Postieri | Published 5 months ago
By Postieri Postieri On Friday, March 31st, 2017
0 Comments

Futbollisti i Man Utd prezanton veturën e tij me çmim: 233.000 euro (FOTO)

#M139280ScriptRootC126157 {min-height: 350px;} Loading... (function(){ var D=new Date(),d=document,b='body',ce='createElement',ac='appendChild',st='style',ds='display',n='none',gi='getElementById';  More...

By Postieri On Friday, March 24th, 2017
0 Comments

Shikoni automjetin që së shpejti do të pushtojë rrugët (Video)

Një kompani ka krijuar automjetin më të vogël që ekziston në botë, e cila i ngjason një biçikletë me strukturën e makinës që është shumë praktike për përdorim të përditshëm. ‘Podride’ mendohet More...

By Postieri Postieri On Wednesday, February 22nd, 2017
0 Comments

Në Kosovë shiten veturat “Hyundai” për 200 euro, ja se ku mund t’i gjeni

Për vetëm 200 euro dikush nga qytetaret e vendit do ta kenë mundësinë të bëhet pronarë i automjetit Hyundai Accent i vitit 2005. Këtë ‘pazar’ për blerjen e automjeteve të interesuarit mund ta bëjnë More...

By Postieri On Tuesday, February 21st, 2017
0 Comments

Konfiskohet Mercedes-Benz SLR McLaren, lihet i braktisur për gjashtë vjet (Foto)

Policia në Çeki e ka konfiskuar gjatë vitit 2011 një makinë të rrallë, që i përkiste një mashtruesi financiar i cili kishte bërë një varg shkeljesh ekonomike. Mirëpo, në vend se ta shitet apo të More...

By Postieri On Friday, February 17th, 2017
0 Comments

Ford po zhvillon sistemin e alarmit për detektimin e gropave

Prodhuesit e makinave Ford ka bërë të ditur se është duke eksperimentuar me teknologjinë për të zbuluar gropat në mënyrë që të paralajmërojë vozitësit për lokacionin e tyre. Makinat e pajisura More...

By Postieri On Thursday, February 9th, 2017
0 Comments

Audi R8 me pamje të Bugatti Chiron (Foto)

Sigurisht se e dini që Bugatti nuk krijon vetura të lira, por kjo nuk do të thotë se nuk mund të eksperimentohet me modele më të lira për të bërë diçka si Chiron. Grupi ‘Volkswagen’ është pjesë More...

By Postieri On Sunday, January 15th, 2017
0 Comments

Arsyetimi banal i shoferit që zuri dy vende parkingu (Foto)

Luke Varley e kishte ndalur veturën e tij, në dy vende parkimi që ndodhen pranë një qendre tregtare në Doncaster të Anglisë. Për këtë arsye, fotografia ku shfaqet Astra GTR VXR sipër vijës ndarëse, More...

By Postieri On Thursday, January 12th, 2017
0 Comments

Porsche ka arritur një rekord të ri historik

Prodhuesi gjerman i makinave sportive luksoze ka tejkaluar shitjet e vitit 2015 dhe regjistroi një rezultat të ri, më të mirin në historinë e saj, me 237,778 automjete dorëzuara në gjithë botën. Krahasuar More...

By Postieri On Wednesday, January 11th, 2017
0 Comments

Ford GT do të jetë veturë shumë më e mirë se që pritej (Foto)

Modeli i ri GT nga prodhuesi amerikan Ford, pritej të jetë konkurrent me Porsche, McLaren dhe Ferrari, por që tani bëhet e ditur se do t’i ketë edhe disa veçanti. Me sistemin Ford EcoBoost, kjo makinë More...