Kosova para kolapsit energjetik.Paralajmërohet terr total!

Sindikata e Re e Korporatës Energjetike e Kosovës, bën thirrje për protestë tek sheshi “Skënderbe” në Prishtinë. Protesta do të mbahet më 02 gusht, ditë e mërkurë nga ora 12:00 deri në orën 13:00. “Protesta do të mbahet me përjashtim të punëmarrësve që janë kyçur drejtpërdrejtë në prodhim dhe punëtorët të cilët janë More...

by Postieri Postieri | Published 3 weeks ago
By Postieri Postieri On Wednesday, June 28th, 2017
0 Comments

Biznesmeni nga Maqedonia ndihmon gratë e Krushës që t’i eksportojnë produktet e tyre

Nga lufta dolën të rraskapitura, me burra, fëmijë të vrarë të zhdukur, e prona të djegura, por gratë e Krushës së Madhe , asnjëherë nuk u dorëzuan para vështirësive. Gjithçka nisi me kultivimin More...

By Postieri Postieri On Sunday, June 18th, 2017
0 Comments

Zbritje drastike e çmimit të naftës, një litër nga e hëna kushton 55 cent

Zbritje drastike e çmimit të naftës po ndodh në Katar, pas situatës të fundit në këtë vend. Mediat arabe shkruajnë se atje po ndodh diçka që nuk ka ndodhur më parë. Në nivel botërorë i bie se çmimi More...

By Postieri Postieri On Friday, May 26th, 2017
0 Comments

Çfarë është Bitcoini, paraja virtuale që po përhapet me shpejtësi marramendëse? (Foto)

Në vitin 2010 ka ndodhur një ngjarje historike në botën e financave, kur një person ka blerë një picë. Nëse nuk keni dëgjuar për këtë ngjarje, mos u brengosni se nuk jeni i vetmi. Bazuar në shkrimin More...

By Postieri Postieri On Wednesday, May 24th, 2017
0 Comments

Kjo është fytyra e njeriut që dështoi t’ia zhvatë shtetit 32 milionë euro (Foto)

Drejtuesi i Telekomit, Agron Mustafa, ka nënshkruar një marrëveshje me drejtuesit e “Z-Mobile” për heqjen dorë nga zbatimi i vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit, i cili detyronte Telekomin e More...

By Postieri Postieri On Monday, April 3rd, 2017
0 Comments

Mustafa: “Pako Fiskale 2” fuqizon kompanitë kosovare që po konkurrojnë në tregun e BE-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka vizituar sot gjatë ditës Kompaninë “Pestova” në Vushtrri, e cila bën kultivimin, prodhimin dhe përpunimin e patates dhe produkteve të saj.   I More...

By Postieri Postieri On Monday, April 3rd, 2017
0 Comments

Kostoja e daljes së Britanisë së Madhe nga BE-ja, 500 milionë funte vetëm për pasaportat e reja!

Autoritetet qeveritare britanike kanë konfirmuar se do të shpenzojnë pothuajse 500 milionë funte për ridizajnimin e pasaportave të qytetarëve britanikë, pasi Britania e Madhe të largohet nga Bashkimi Evropian. Kjo More...

By Postieri Postieri On Thursday, March 23rd, 2017
0 Comments

Vjen një lajm për paratë e atyre që mbledhin kuponë e i dorëzojnë në ATK

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) e ka vonuar rimbursimin e mjeteve për kuponët fiskalë për tremujorin e fundit të vitit 2016. Kështu kanë deklaruar për gazetën “Zëri” disa qytetarë të cilët More...

By Postieri Postieri On Sunday, March 12th, 2017
0 Comments

Mediat serbe: Vajza e Donald Trump do të nisë biznes në Kosovë

Dinastia Trump do të shtrihet edhe në Kosovë! Vajza e presidentit amerikan, do të nisë së shpejti një biznes në Kosovë, biznes i cili ka të bëjë kryesisht me bizhueteri prej ari dhe diamante. Të paktën More...

By Postieri Postieri On Saturday, March 11th, 2017
0 Comments

Biznesmeni kosovar mbyll biznesin dhe ikë në Serbi te Vuçiqi (Video)

Biznesmeni kosovar, me kombësi turke, Besim Minkara e ka lënë në gjendje të mjerë fabrikën “Rematex” në Dragash. Investitori turk ka lënë shumë borxhe në fabrikën shumë të njohur dikur të prodhimit More...