Kjo pajisje ia shpëtoi jetën kësaj bebe (Foto)

Sikurse të gjithë prindërit e rinj, edhe babai Ryan Golinski ishte i shqetësuar tejmase për shëndetin e bebes së tij. Aq i shqetësuar saqë investoi 300 dollarë në një pajisje e cila monitoron nivelin e oksigjenit të bebes dhe rrahjen e zemrës derisa foshnja fle, shkruan KidSpot. Kjo pajisje quhet Owlet Smart Sock. “Natën e kaluar rreth More...

by Postieri | Published 5 days ago
By Postieri Postieri On Friday, August 4th, 2017
0 Comments

8 mënyrat si mund të mbijetojë njerëzimi, kur Toka do të bëhet e pabanueshme

Fizikani i njohur Stephen Hawking ka pohuar se, nëse njerëzit nuk duan të përballen me zhdukjen, duhet të braktisin planetin, si e vetmja alternativë e mundshme. Për më tepër, duke konsideruar kërcënimet More...

By Postieri On Thursday, July 27th, 2017
0 Comments

Pse ish-ushtarakët kanë dy herë më shumë gjasa të kryejnë vetëvrasje?

Ushtarët kanë më shumë gjasa dy herë më shumë të bëjnë vetëvrasje nëse një ushtarak tjetër nga radhët e tyre në kazermë, ka bërë vetëvrasje po ashtu, paralajmëron një studim i ri. Psikiatritë More...

By Postieri On Tuesday, July 18th, 2017
0 Comments

Zbulohet metoda e Escobarit për kontrabandimin e tonelatave me drogë (Video)

Në rrjetet sociale është shfaqur një video e një grupi të rinjsh, të cilët i kanë zbuluar pjesët e mbetura të aeroplanit të kartelit Pablo Escobar, në ujërat e ishujve Bahama. Ky aeroplan ishte rrëzuar More...

By Postieri On Tuesday, July 11th, 2017
0 Comments

12 arsye të gjërave që nuk i keni ditur, por që i përdorim çdo ditë

#M139280ScriptRootC126157 {min-height: 350px;} Loading... (function(){ var D=new Date(),d=document,b='body',ce='createElement',ac='appendChild',st='style',ds='display',n='none',gi='getElementById';  More...

By Postieri On Wednesday, June 21st, 2017
0 Comments

Çfarë duhet të bëni Natën e Kadrit, nata që vlen sa 1000 muaj

Nata e Kadrit njihet si nata kur Kurani zbriti në tokë. Sipas fesë islame, sot është Nata e Kadrit dhe agjërimi i kësaj dite vlen sa 1000 muaj ose afërsisht 84 vite. E veçanta e kësaj nate qëndron në More...

By Postieri On Friday, June 9th, 2017
0 Comments

Vajza, mos vishni tanga, ja pasojat

Shumica e grave preferojnë t’u shmangen mbathjeve të plota pambuku, vetëm që në veshjet e tyre mos të krijohen vija nga prerjet e të brendshmeve.Ndonëse, tangat nuk janë një zgjedhje e rehatshme shumë More...

By Postieri On Thursday, June 8th, 2017
0 Comments

Piloti vërejti një sinjal “ndihmë”, e vërteta që u zbulua më pas i shokoi të gjithë

Një sinjal “SOS” i bërë me gurë, në një pjesë të largët të Australisë Perëndimore ka shkaktuar frikë kombëtare se dikush, ose disa persona, mund të kenë humbur dhe kanë nevoje urgjente për More...

By Postieri On Saturday, June 3rd, 2017
0 Comments

Trafikantët përdorin pëllumbin për të dërguar drogë jashtë kufirit (Foto)

Shpesh janë quajtur “minjtë e qiellit”, por duket se pëllumbat meritojnë më shumë lavdata për aftësitë e tyre. Që nga shekulli 12, ata janë përdorur për të dërguar mesazhe në distanca të largëta More...

By Postieri On Wednesday, May 31st, 2017
0 Comments

Studimi thotë se shumë gra fantazojnë ta tradhtojnë partnerin me këtë person

Mendoni se është duke ju tradhtuar? Ju mund ta zini atë në flagrancë shumë afër: 62 për qind e grave besohet të fantazojnë duke e tradhtuar burrin me një nga fqinjët, sipas një anketimi të ri. Për More...