Nëse e keni këtë vijë në dorën tuaj ju jeni vërtet me fat, ja përse

Në këtë artikull, ne do t’iu paraqesim një vijë në dorë që jo shumë njerëz e kanë. Quhet “Vija e engjëllit”. Sipas njerëzve të shumtë, ata që e kanë këtë vijë janë me të vërtetë me fat. Njerëzit besojnë se ata që kanë këtë vijë kanë një engjëll kujdestar që shikon mbi ta në situata të vështira dhe i ndihmon More...

by Postieri Postieri | Published 5 hours ago
By Postieri Postieri On Tuesday, August 22nd, 2017
0 Comments

Alarmi i mjekëve: Celularë po hapin një sëmundje të re. Ja cila është

Shkencëtarët nga Hong Kongu i kanë habitur të gjithë me zbulimin e fundit. Ata thonë se kanë zbuluar një sëmundje të re. “Ankthi i ndarjes nga celulari” quhet simptoma që, sipas shkencëtarëve More...

By Postieri Postieri On Tuesday, August 22nd, 2017
0 Comments

Përgatisni këtë recetë çdo mëngjes dhe mos u shqetësoni më për kilet e tepërta!

Nëse jeni duke u përpjekur që të humbisni peshë në zonën e barkut, ky është mëngjesi më i mirë që mund të hani. Është shumë ushqyese dhe e shëndetshme, sepse përmban të gjitha mineralet dhe More...

By Postieri Postieri On Monday, August 21st, 2017
0 Comments

Kjo është pjesa e vaginës që askush nuk e dinte se ekzistonte

Gjatë një konference mjekët gjinekologë kanë zbuluar se shumica e femrave nuk e njohin një pjesë të vaginës së tyre. Bëhet fjalë për klitorisin, por shumë pak e dinë se ekziston edhe klitorisi i More...

By Postieri Postieri On Monday, August 21st, 2017
0 Comments

Pika të zeza në vesh?! Ja dy trajtimet natyrale që i heqin ato plotësisht dhe pa dhimbje

Sa herë që përmenden pikat e zeza, nuk mund të mos mendojmë për pikat e zeza që shfaqen në fytyrë, kryesisht në zonën e mjekrës, në hundë dhe në hapësirën mes vetullave. Të paktën ky është More...

By Postieri Postieri On Sunday, August 20th, 2017
0 Comments

Këta dy artikuj pengojnë sulmin në zemër dhe kancerin: Një lugë të këtij lëngu duhet ta pini çdo mëngjes

Pije shëruese të cilën pothuajse çdo amvisë e ka në kuzhinë! Ekspertët pajtohen absolutisht – uthulla e mollës dhe uthulla e orizitmbrojnë organizmin nga sëmundjet e rrezikshme. Është treguar që More...

By Postieri Postieri On Sunday, August 20th, 2017
0 Comments

Mjeku italian shokon të gjithë botën: Kanceri mund të shërohet me sodë buke

Dr. Tulio Simonchini ka tronditur botën e mjekësisë me deklaratën e tij mbi kancerin. Sipas tij, kanceri nuk është gjë tjetër veçse një infeksion kërpudhor që mund të eliminohet me sodë buke. Dr Simonchini More...

By Postieri Postieri On Saturday, August 19th, 2017
0 Comments

Nëse keni këto 14 shenja, mëlçia juaj është e dëmtuar

Mëlçia është organ “përgjegjës” për tretjen në organizmin tonë. Por për shkak të shtimit të toksinave që futen në trupin tonë me anë të ushqimit apo nga ambienti, ky organ mund të punojë More...

By Postieri Postieri On Saturday, August 19th, 2017
0 Comments

Vetëm një banane e papjekur në ditë bën mrekullinë me organizmin tuaj

Është mirë e ditur se si bananet përmbajnë sasi të konsiderueshme të niseshtesë, ndërsa që ato të gjelbrat, që nuk janë të pjekura, sasi edhe më të madhe. Me rëndësi është të cekim se bëhet More...

By Postieri Postieri On Saturday, August 19th, 2017
0 Comments

Mos pini më kurrë ujë të gazuar. Ja nga se rrezikoheni

Është sekreti më i njohur nga të gjithë. Uji na bën shumë mirë. Trupi ynë ka nevojë për ujë që të mbijetojë. E vërteta është që njeriu mund të rezistojë më gjatë pa bukë se sa pa ujë. Pa More...