loading...

Shkenca zbulon një mënyrë të thjeshtë që nënat shtatzëna të bëhen me djalë

Femrat që pinë një aspirinë para se të kryejnë marrëdhënie seksuale kanë më shumë gjasa që të lindin fëmijë të seksit mashkull. Ky është përfundimi më i ri që vjen nga bota e shkencës. Në studimin e fundit, të kryer nga Instituti Kombëtar “Eunice Kennedy Shriver” në SHBA, u përfshinë më shumë se 1000 femra të cilat More...

by Postieri Postieri | Published 2 months ago
By Postieri Postieri On Thursday, February 23rd, 2017
0 Comments

SHKENCA KA VËRTETUAR: Gjatësia e gishtit të unazës dhe e gishtit tregues zbulon se a do t’ju tradhtojë!

Matni gjatësinë e gishtit të unazës dhe të gishtit tregues dhe mësoni a jeni në grupin e njerëzve të cilët u qëndrojnë besnikë partnerëve të tyre apo jeni të prirë për të tradhtuar. Të njëjtën More...

By Postieri Postieri On Wednesday, February 22nd, 2017
0 Comments

Shkenca: Nuk do ta besoni çfarë efekti ka sperma tek fytyra, organet dhe trupi i gruas

Seksi oral është i mirë për shëndetin e grave dhe ju bën të ndiheni të lumtur, në bazë të një studimi që ka studiuar efektet e ‘kimikateve në ndryshimin e humorit’ në spermë. Studimi More...

By Postieri On Tuesday, February 21st, 2017
0 Comments

Gjërat e tmerrshme që mund t’ju ndodhin në takimin e parë, mos u dorëzoni

Ka nga ato takime të para të cilat do të doje mos të mbaronin kurrë, por ka dhe nga ato takime që të kthehen në makth, ku çdo gjë ashtu siç nis përfundon: keq! Po kush janë gjërat më të tmerrshme More...

By Postieri Postieri On Monday, February 20th, 2017
0 Comments

E tha shkenca: 4 pozicionet seksuale që çmendin meshkujt dhe i bëjnë të fiksohen pas partneres

Të gjithë meshkujt dëshirojnë që herë pas here partnerja e tyre të marrë iniciativën në krevat. Nëse dëshironi që ta ‘çmendni’ partnerin tuaj, atëherë provoni këto 4 pozicionet seksuale: 1-Pozicioni More...

By Postieri On Thursday, February 9th, 2017
0 Comments

Lumturia varet nga dashuria, jo nga paratë: E vërteton shkenca

Kujtdo që ka thënë se paraja mund ta blejë dashurinë, shkenca sapo ia ka dëshmuar të kundërtën. Gjetja e dashurisë së jetës ka ndikim më të madh në lumturi sesa rritja e pagës. Hulumtimi masiv i More...

By Postieri On Thursday, February 9th, 2017
0 Comments

Kjo është kënga që lumturon bebet, vërtetohet shkencërisht (Video)

Ekspertët kanë bashkuar me njëri-tjetrin për t’iu përgjigjur pyetjes që bën thuajse çdo prind: Si mund të qetësoj fëmijën? Çfarë muzike i pëlqen bebeve? Caspar Addyman, ekspert në zhvillimin e More...

By Postieri On Monday, February 6th, 2017
0 Comments

Një person mund të dashurohet tre herë në jetë – dhe çdo herë është shumë e rëndësishme

Përgjatë jetës sonë, ne vazhdojmë të biem në dashuri dhe të ndahemi – nganjëherë vetëm për t’u bërë prapë bashkë. Por psikologët thonë se një person mund të bie në dashuri vetëm tre herë. More...

By Postieri On Thursday, February 2nd, 2017
0 Comments

Ky truk i thjeshtë prej pesë sekondash do t’ju zbulojë pikërisht sa ju është plakur lëkura

A i përgjigjet plakja e lëkurës suaj moshës suaj të vërtetë? Dr. Alexis Abramson thotë që ekziston testi shumë i thjeshtë me të cilin mund të verifikoni, transmeton Telegrafi. “Shumë lehtë mund More...

By Postieri On Wednesday, February 1st, 2017
0 Comments

Ja si ndikon kokaina në trupin dhe trurin tuaj

Kokaina fillon të ndikoj në tru brenda pak sekondave Pavarësisht se e nuhatni, e injektoni apo e merrni në forma tjera, kokaina do të udhëtoj shpejt në qarkullimin tuaj të gjakut dhe në tru, transmeton More...