Katari bën diçka sensacionale për Kupën e Botës (VIDEO)

Vendimi për caktimin e Botërorit të futbollit në vitin 2022 në Katar u shoqërua me polemika dhe skandale të panumërta mbi ryshfetet e paguara, korrupsionin e Komitetit Ekzekutiv të FIFA-s, si dhe kushtet çnjerëzore të punëtorëve të importuar nga vendet e varfëra. Por tani, oazi i Lindjes së Mesme synon të lërë mbresa me arkitekturën More...

by Postieri Postieri | Published 5 mins ago
By Postieri Postieri On Tuesday, August 22nd, 2017
0 Comments

Zyrtare: Super-transferim nga Skënderbeu para ndeshjes me Dinamon (FOTO)

Skuadra shqiptare, Skënderbeu ka njoftuar se ka transferuar mesfushorin nga Etiopia, Beneyam Demte. Lojtari ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me mundësi vazhdimi edhe për një tjetër. #M139280ScriptRootC126157 More...

By Postieri Postieri On Tuesday, August 22nd, 2017
0 Comments

Neymar takohet me shokët e Barcelonës, ja çfarë shkruan në Instagram (FOTO)

Neymar është takuar me shokët e Barcelonës, duke e postuar foton në Instagram me shkrimin: “Shokët”. Amigos ???????? #M139280ScriptRootC126157 {min-height: 350px;}  More...

By Postieri On Tuesday, August 22nd, 2017
0 Comments

Ja cilën numër në fanellë do ta mbajë Cancelo (Foto)

Inter ka kompletuar transferimin e mbrojtësit të djathtë të Valencias, Joao Cancelo Inter edhe zyrtarisht ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me Velencian për mbrojtësin e djathtë portugez, Joao Cancelo. #M139280ScriptRootC126157 More...

By Postieri On Tuesday, August 22nd, 2017
0 Comments

Adidasi tregon aksidentalisht numrin e ri të Ibrahimovicit te Unitedi? (Foto)

Zlatan Ibrahimovic pritet të bëjë një rikthim sensacional te Manchester Unitedi këtë javë, ndërsa Adidas i ka shtuar spekulimet se ai do ta veshë fanellën me numrin 10. Suedezit i përfundoi kontrata More...

By Postieri On Tuesday, August 22nd, 2017
0 Comments

​Unitedit i kthehen tre lojtarë nga lëndimi

Jose Mourinho ka marrë lajme shumë të mira para ndeshjes së ardhshme në Premierligë Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho nga ndeshja e ardhshme mund të llogarit edhe në treshen Marcos Rojo, Luke More...

By Postieri On Tuesday, August 22nd, 2017
0 Comments

Lojtari i Barcelonës, hero i vërtetë – Pas sulmit terrorist ai nuk iku, por ndihmoi të lënduarit dhe për këtë po falënderohet nga të gjithë (Foto)

Sulmi terrorist që shokoi botën e që ndodhi në Barcelonë, kishte ndodhur para syve të mbrojtësit francez Lucas Digne. Sulmi që ndodhi me 17 gusht e zuri futbollistin në vendin e ngjarjes në mënyrë të More...

By Postieri Postieri On Tuesday, August 22nd, 2017
0 Comments

Zyrtare: Finlanda publikon listën ndaj Kosovës, shikoni çfarë ka bërë Hetemaj

Finlanda ka shpallur listën e lojtarëve për dy ndeshjet e shtatorit. Më 2 shtator ata presin Islandën, kurse tri ditë më vonë udhëtojnë në Shkodër, ku i pret Kosova. Trajneri Marko Kanerva ka bërë More...

By Postieri Postieri On Tuesday, August 22nd, 2017
0 Comments

Humb penalltinë me “Panenka”, goditet nga bashklojtari në fushë (VIDEO)

Shënimi i penalltisë shpesh është i lehtë. Por për të treguar veten disa e godasin në menyra speciale. Ta shënosh në stilin “panenka” e kthen atë në një golsuper të bukur. Por në kampionatin More...

By Postieri On Tuesday, August 22nd, 2017
0 Comments

Hysaj mungon në një ndeshje pas kartonit të kuq

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare të futbollit, Elseid Hysaj ra viktimë e teknologjisë në ndeshjen e fundit të zhvilluar me Napolin, pasi as pamjet filmike nuk e shpëtuan nga përjashtimi, që më pas rezultoi More...