Moti i freskët, zbuloni çfarë do të ndodhë në vijim

Territori shqiptar do te vijoje në kushtet e motit të kthjellët në bregdet dhe zonat e ulëta ndërsa vranësira kalimtare do të ketë në zonat veriore dhe verilindore. Edhe pasditja mbetet nën ndikimin e kthjellimeve në pjesën më të madhe të vendit. Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara gjatë orëve të mëngjesit ku minimuni ne More...

by Postieri | Published 8 hours ago
By Postieri On Saturday, July 29th, 2017
0 Comments

Urgjentisht kërkohet mbështetje për Mirlinda M. Gashi nga Dejni

Mjeket e Klinikes Universitare te Kosoves ne Prishtine kane konstatuar se vajza Mirlinda Gashi 18 vjece nga Dejni, kerkon nderhyrje urgjent per shkak te nje semundje mjaft te ndjeshme. #M139280ScriptRootC126157 More...

By Postieri On Monday, June 26th, 2017
0 Comments

Gjermania nxori bankënotën që ka vlerën 0 e kushton 2.5 euro

Gjermania nxori një seri të re banknotash me një vlerë prej 0 eurosh. Pëlqimin për këtë e ka dhënë Banka Qendrore Evropiane, dhe kartëmonedhat do të shiten si suvenire. #M139280ScriptRootC126157 {min-height: More...

By Postieri Postieri On Tuesday, May 23rd, 2017
0 Comments

Time Kadrijaj një shembull për politikën shqiptare (Foto)

Ish deputetja e AAK-së Time Kadrijaj pa dyshim që është një shembull për politikën shqiptare pasi që ka dy mandate që është pjesë e kuvendit të kosovës. #M139280ScriptRootC126157 {min-height: 350px;}  More...

By Postieri Postieri On Tuesday, May 16th, 2017
0 Comments

AAK dhe NISMA bëhen bashkë me PDK-në: Zyrtarisht Kosova shkon për lesh

Tri partitë PDK, AAK dhe NISMA kanë nënshkruar koalicion parazgjedhor. #M139280ScriptRootC126157 {min-height: 350px;} Loading... (function(){  More...

By Postieri On Monday, May 8th, 2017
0 Comments

Drekë e shijshme për tërë familjen: Musaka nga borania

Borania tashmë gjendet në dyqane pemësh dhe perimesh, andaj gëzoni familjarët tuaj me këtë racion të shijshëm, transmeton Telegrafi. Përbërësit: ▪ 1 kg borani ▪ 400 g mish të bluar ▪ 2 qepë ▪ More...

By Postieri Postieri On Monday, May 8th, 2017
0 Comments

Granit Shala flet për integrimin e shqiptarëve në Gjermani para kandidatëve të CDU-së.

Ish boksieri dhe antari i kryesisë së AAK-së Granit Shala sot ka mbajtur një fjalim para kandidatëve të CDU-së mbi qështjen e integrimit të shqiptarëve në Gjermani dhe AAK- në. #M139280ScriptRootC126157 More...

By Postieri On Monday, May 8th, 2017
0 Comments

Po jetove në këtë vend pranë Shqipërisë, të japin 2 mijë euro në muaj (Foto)

“Nëse vini të jetoni në vendin tonë, do t’ju japim 2 mijë euro”. Nuk është shaka, por iniciativa e kryebashkiakut të Boremidës, një komunë e vogël në Savona, e cila ka vetëm 394 banorë dhe More...

By Postieri Postieri On Tuesday, April 25th, 2017
0 Comments

Ky është mesazhi prekës i Granit Shalës për shqiptarët në botë

Ky është postimi i tij i plotë në facebook:  “Një nga misionet e mia si shqiptar në mërgim është t’i tregoi Botës se shqiptarët nuk janë njerëz të propagandës së Serbisë dhe se ne jemi vërtet More...

By Postieri Postieri On Thursday, April 20th, 2017
0 Comments

Moderatorja që bëri të këndojn femijët me nevoja të veqanta (Video)

Gazetarja dhe moderatorja nga Radio Peja , Dardane Kastrati në vazhdën e realizimimeve te emisionit “Mozaiku i Vikendit ” vizitoi qendrën burimore “Xheladin Deda ” në Pejë. Pas intervistës More...