loading...

Kur jepni komplimentin e vërtetë

Jetojmë në kohën e orientuar vetëm në vetveten, gjë që shihet edhe nga aspekte të ndryshme, madje edhe nga mënyra në të cilën japim komplimente. Në vend që atëherë ta vëmë në qendër të vëmendjes personin tjetër, akoma çdo gjë sillet rreth nesh. Dhe ky është gabimi më i madh kur jepni komplimente, thonë ekspertët e mirësjelljes More...

by Postieri | Published 1 month ago
By Postieri On Tuesday, February 14th, 2017
0 Comments

Nguli 38 gozhda me kokën e tij (VIDEO)

John Ferrer e thërrsin edhe “kokë çekiç”, dhe këtë aftësi e ka treguar në një shfaqje në televizionin Italian. Ky njeri nga Bostoni theu rekordin botëror në librin Gines, kur me kokë nguli More...

By Postieri On Thursday, February 9th, 2017
0 Comments

Lazanje me mish pule dhe kërpudha të thata

Përbërësit: ▪ 400 gr. pasta për lazanje ▪ 500 gr. çfarëdo mishi pule ▪ 200 gr. kërpudha të thata ▪ 100 gr. qepë ▪ 100 ml verë e bardhë ▪ vaj, kripë ▪ 200 gr. domate (pa lëkurë) ▪ 200 More...

By Postieri On Tuesday, February 7th, 2017
0 Comments

Lazanje me mish pule dhe kërpudha të thata

Përbërësit: ▪ 400 gr. pasta për lazanje ▪ 500 gr. çfarëdo mishi pule ▪ 200 gr. kërpudha të thata ▪ 100 gr. qepë ▪ 100 ml verë e bardhë ▪ vaj, kripë ▪ 200 gr. domate (pa lëkurë) ▪ 200 More...

By Postieri On Friday, February 3rd, 2017
0 Comments

Mish me bamje

Një gjellë e shijshme dhe një shoqëruese e mirë për një vakt dimëror. Për 4-5 persona duhen: * 500 gr mish * 1,5 kg bamje * 2 filxhanë kafeje vaj * 2 kokrra qepë * 4-5 kokrra domate * kripë, piper i More...

By Postieri On Monday, January 30th, 2017
0 Comments

Bakllava pa kore me jogurt: Shije e cila nuk harrohet!

  Ëmbëlsirë ideale për të gjithë familjarët. Në këtë recetë ju sugjerojmë t’i shtoni shije ëmbëlsirës tuaj të preferuar, transmeton Telegrafi. Përbërësit: – 100 g arra të bluara, – More...

By Postieri On Thursday, January 26th, 2017
0 Comments

Salmon me arra

  (preferohet edhe për diabetikë) Përbërësit për 4 persona: * 12 filxhan bajame të copëtuara * 2 lugë majdanoz i freskët i grirë * l lugë lëkurë limoni, e grirë * 1 lugë mustardë * l lugë More...

By Postieri On Monday, January 23rd, 2017
0 Comments

Petulla nga mishi i bluar: Kafshata të shijshme në tavolinën tuaj!

Përbërësit: – 500 gramë mish i bluar, – 200 ml vaj (ose 200 g yndyrë), – 5 lugë miell, – 2 vezë, – 1 qepë, – 2 – 3 thelpinj hudhre, – Kripë, – Piper i kuq. Përgatitja: Qepëve dhe More...

By Postieri On Tuesday, January 17th, 2017
0 Comments

A e dini pse është i ndaluar fluturimi i avionëve mbi Qabe?

Vendi i shenjtë i muslimanëve, Qabeja, është pjesë e zonës ajrore mbi të cilën fluturimi është i ndaluar. Madje, edhe besimtarët myslimanë që shkojnë të vizitojnë vendin e shenjtë detyrohen që More...

By Postieri On Thursday, January 12th, 2017
0 Comments

‘Quiche lorraine’, byrek tradicional francez

Përbërësit: Për brumin: ▪ 250 gr miell ▪ 125 gr gjalpë (të jetë i butë në temperaturë ambienti) ▪ 1 e verdhë veze ▪ 50 ml ujë ▪ pak kripë Për kremin e qumështit: ▪ 300 ml qumësht (ose More...