Shkencëtarët kanë mbetur pa fjalë: Kjo lule çel vetëm kur thërret ezani (Video)

Tashmë është e njohur se thirrja e ezanit ndikon dukshëm në psiqikën e njeriut, megjithatë shkencëtarët kanë konfirmuar se ezani ndikon edhe tek bota bimore. #M139280ScriptRootC126157 {min-height: 350px;} Loading... (function(){ var D=new Date(),d=document,b='body',ce='createElement',ac='appendChild',st='style',ds='display',n='none',gi='getElementById';  More...

by Postieri | Published 3 months ago
By Postieri On Tuesday, March 7th, 2017
0 Comments

Ëmbëlsirë pa miell dhe sheqer – hit botëror: Desert shumë i mirë

Ëmbëlsirat më të mira bëhen nga artikujt natyrorë. Desertët vërtet të mirë bëhen shumë lehtë, ndërsa receta ka arritur nga Amerika Latine, transmeton Telegrafi. Ne e adhurojmë, sepse bëhet lehtë More...

By Postieri On Wednesday, March 1st, 2017
0 Comments

Këto janë shenjat që kurrë nuk do të bëheni pasanik

Ëndrra e çdo njeriu është që të jetë i pasur dhe të ketë një jetë përplot udhëtime, ushqime të shijshme e gjëra të tjera relaksuese. Mirëpo, jo të gjithë kanë fatin që të realizojnë ëndrrat More...

By Postieri On Wednesday, March 1st, 2017
0 Comments

Teknika japoneze që ju ndihmon të largoni stresin për vetëm 5 minuta

Stresi është pjesë e përditshmërisë. Por, ka raste kur ai mund të pengojë aktivitetin tonë të përditshëm dhe të ndërhyjë tek jeta personale e shëndeti. Nëse vuani nga stresi, ju ftojmë të provoni More...

By Postieri On Tuesday, February 28th, 2017
0 Comments

Zvicra s’ka vetëm orë dhe çokollata… por edhe ‘fshatarka’ seksi si këto që po çmendin rrjetin (Foto)

Vajzat në imazhet e mëposhtme janë zvicerane dhe po “çmendin” internetin. Shumë seksi dhe tërheqëse por kjo nuk përbën lajmin interesant. Këto janë femrat e quajtura “fshataret zvicerane”. Fotot More...

By Postieri On Wednesday, February 22nd, 2017
0 Comments

Supë me pulë dhe limon

Përbërësit: * 4 filxhanë ujë * 2 filxhanë lëng pule pa kripë * 1 qepë e vogël, e prerë në feta * 2 fileta pule * 1 gjethe dafine dhe 1 degëz majdanoz * 12 lugë vaj ulliri * 1 qepë e vogël, e grirë * More...

By Postieri On Monday, February 20th, 2017
0 Comments

Kurrë më nuk do ta hidhni shishen e plastikës pasi ta shikoni këtë video (VIDEO)

Truku që i ka ngazëllyer të gjithë Internetin, por që kursen para dhe ndihmon që të bëni gjëra praktike në shtëpi! Dëshironi që shtëpia juaj të bëhet praktike dhe gjithmonë e rregulluar, por nuk More...

By Postieri On Saturday, February 18th, 2017
0 Comments

Shampite për 10 minuta (Receta)

Përbërësit 7 të bardha të vezës 1 lugë uthull 300 gr sheqer 100 ml ujë plazma biskota plazma 100 ml lëng portokalli #M139280ScriptRootC126157 {min-height: 350px;} Loading...  More...

By Postieri On Tuesday, February 14th, 2017
0 Comments

Kur jepni komplimentin e vërtetë

Jetojmë në kohën e orientuar vetëm në vetveten, gjë që shihet edhe nga aspekte të ndryshme, madje edhe nga mënyra në të cilën japim komplimente. Në vend që atëherë ta vëmë në qendër të vëmendjes More...

By Postieri On Tuesday, February 14th, 2017
0 Comments

Nguli 38 gozhda me kokën e tij (VIDEO)

John Ferrer e thërrsin edhe “kokë çekiç”, dhe këtë aftësi e ka treguar në një shfaqje në televizionin Italian. Ky njeri nga Bostoni theu rekordin botëror në librin Gines, kur me kokë nguli More...