loading...

Një superlajm për ata që përdorin Instagramin

Facebook bëri të ditur në konferencën e zhvilluesve F8 se versioni i Instagram në Android do të mund të jetë funksional edhe offline. Në fakt, kjo po ndodh aktualisht në disa pjesë të botës. Mënyra offline, sipas TechCrunch do të punojë edhe për iOS. Kjo mënyrë shkon përtej thjesht ruajtjes së një drafti apo renditjes së një More...

by Postieri | Published 6 days ago
By Postieri On Friday, April 21st, 2017
0 Comments

Ekspertët: Varësia ndaj telefonave të mençur është sëmundje

Për ekspertët varësia ndaj telefonit të mençur është një sëmundje, e cila quhet “nomofobia”, sikurse përkufizohet frika obsesive se nuk mund të jeni të arritshëm në telefon, për më tepër prek More...

By Postieri On Tuesday, April 4th, 2017
0 Comments

Kjo është risia e radhës nga Whatsapp

WhatsApp do të fillojë sistemin e pagesave mes miqve këtë vit, sipas një raporti të ri. Ky aplikacion mesazhesh pritet që t’ua servojë këtë mundësi përdoruesve në Indi në gjashtë muajt e ardhshëm. Kjo More...

By Postieri On Tuesday, March 28th, 2017
0 Comments

Tri arsye pse duhet ta instaloni iOS 10.3

Apple ka lëshuar të hënën iOS 10.3 për iPhone dhe iPad. Versioni më i ri i sistemit operativ mobil të Apple nuk sjell diçka madhore, por përdoruesit kanë vërejtur disa përmirësime pas instalimit të More...

By Postieri On Wednesday, March 22nd, 2017
0 Comments

Facebook Live, tani edhe për kompjuterë (FOTO)

Facebook Live tani ka arritur edhe te kompjuterët. Sot gjiganti teknologjik Facebook ka njoftuar se do të shtojë shërbimin e njohur për transmetime direkt edhe në kompjuterë e desktopë. Kjo veçori ka qenë More...

By Postieri On Sunday, March 19th, 2017
0 Comments

Nuk do ta besoni kurrë çmimin e këtij iPhone

Tashmë për disa vite, ColorWare ka ridizajnuar produktet e Apple, duke i kthyer ato sipas modeleve të vjetra që kujton produktet e Macintoshit. Dhe këtë javë kjo kompani ka sjellë në retrospektivë iPhone More...

By Postieri On Friday, March 10th, 2017
0 Comments

Snapchat bën 500 milionë instalime vetëm në Google Play Store

Rrjeti i famshëm social Snapchat i kompanisë Snap, e cila së fundi është bërë publike, ka arritur në një moment të ri historik – mbi 500 milionë instalime në Android. Megjithatë, nuk dihet saktësisht More...

By Postieri On Friday, March 10th, 2017
0 Comments

Keni celular Android? Kështu mund t’ju vidhet kodi brenda sekondave

Hajnat kanë zbuluar një mënyrë të re për ta gjetur pin kodin e celularit tuaj. Pasi ta shtypni kodin, hajnat mund të përdorin kamera termike për të fotografuar shenjat e nxehtësisë në ekran, aty ku More...

By Postieri Postieri On Tuesday, March 7th, 2017
0 Comments

Kjo është mënyra e duhur për ta pastruar laptopin (Video)

Kur është hera e fundit që e keni pastruar laptopin tuaj? Kjo mënyrë e thjeshtë e mirëmbajtjes së laptopit nuk do ta shpëtojë atë vetëm nga papastërtitë dhe pluhuri i akumuluar por do ta mbajë More...

By Postieri On Saturday, March 4th, 2017
0 Comments

Top telefonat më të mirë Android në treg që kushtojnë më pak se 259 euro

Telefonat më të mirë në Android janë shumë të dëshiruar nga të gjithë, por kushtojnë shtrenjtë. Por blerësit e arsyeshëm në shumicën e vendeve të botës po e bëjnë një zgjidhje mesatare – More...