loading...

Gjykata në Colmar të Francës e obliguar të lirojë Ramushin nesër Ramushin thotë Shala

Anëtari i AAK-së dega në Gjermani dhe ish bokseri Granit Shala ka deklaruar në një status në faqen e tij zyrtare se gjykata në Colmar të Francës nesër është e obliguar të lirojë një njeri si Haradinaj sepse ai ka luftuar për popullin e tij e jo për të pushtuar dikë. “Nesër Gjykata në Colmar është e obliguar të lirojë një More...

by Postieri Postieri | Published 3 hours ago
By Postieri Postieri On Wednesday, April 26th, 2017
0 Comments

Vrasja e Ervin Dalipajt, dy vajza me Smart dyshohet se ngritën kurth. Çfarë ndodhi te pika e servisit

Të tjera detaje kanë dalë nga atentati i djeshëm mafioz në Sukth, ku mbetën të vrarë Ervin Dalipaj dhe miku i tij Juxhin Dautaj. Grupi hetimor ka marrë dëshminë e pronarit të një pike servisi në rrugën More...

By Postieri Postieri On Wednesday, April 26th, 2017
0 Comments

KOSOVA HEDH HAPA DREJT DIKTATURËS – KUSHDO QË FYEN PRESIDENTIN DËNOHET DERI NË 5 VJET BURGIM

Presidenti Hashim Thaçi ka ndërmarrë disa veprime që Kosovën e çojnë drejt një vendi diktatorial. Komisioni që ka themeluar ai për ndryshimin e Kodit Penal dhe të Procedurës Penale ka kriminalizuar More...

By Postieri Postieri On Wednesday, April 26th, 2017
0 Comments

VV’ja kërcënon: Do ta kundërshtojmë demarkacionin me forcë

Përfaqësues të partive politike në opozitë kanë ‘kërcënuar’ me përdorim, siç thonë, ‘të të gjitha mjeteve’ në kundërshtim të marrëveshjes së Demarkacionit të kufirit me Malin e Zi. Deklarimet More...

By Postieri Postieri On Wednesday, April 26th, 2017
0 Comments

Atentati në Durrës, policia po kërkon dy vajzat me të cilat drekuan Dalipaj dhe Dauti

Të tjera detaje dalin në dritë një ditë pas atentatit ndaj Ervin Dalipajt dhe Juxhin Dautit tek mbikalimi i Sukthit në autostradën Durrës-Tiranë. Mësohet se viktimat kanë qenë për drekë me dy vajza More...

By Postieri Postieri On Wednesday, April 26th, 2017
0 Comments

Gjykata Speciale shpall sot vendimin e Procedurës dhe të Provave

Dhoma e Specializuar e Gjykatës Kushtetuese ka bërë të ditur se sot do të shpallë vendimin mbi Referimin e Rregullores së Procedurës dhe të Provave. Kryegjykatësja e Dhomës së Specializuar të Gjykatës More...

By Postieri Postieri On Wednesday, April 26th, 2017
0 Comments

U largua për shak të krizës nga Kosova, por ajo çka ka bërë sot për Kosovën mahniti të gjithë

Kriza ekonomike dhe politike detyroi shumë shqiptarë që të largohen nga Kosova. Ata u larguan nga regjimi serb, duke gjetur strehë në Evropë. Kështu ndodhi edhe me Shqipe Karaxhën. Babai i saj ishte i More...

By Postieri Postieri On Tuesday, April 25th, 2017
0 Comments

Basha: Do t’i hapim rrugën Republikës së Re

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka theksuar se qindra qytetarë të Fierit mbushën sot Sheshin e Lirisë dhe folën për vështirësitë, varfërinë dhe padrejtësitë me të cilat ata ndeshen. Shkrimi More...

By Postieri Postieri On Tuesday, April 25th, 2017
0 Comments

Gashi: Nëse prishet koalicioni PDK-LDK edhe presidenti duhet të jep dorëheqje

Arben Gashi, deputet i LDK-së ka thënë se nëse ka ardhur deri në këtë pikë që koalicioni me u prish le të prishet, por ende nuk ka një indice për një gjë të tillë. “Mendoj se nëse prishet marrëveshja More...

By Postieri Postieri On Tuesday, April 25th, 2017
0 Comments

‘Shqipëria e Madhe’ shkas për mbledhje urgjente në Kuvendin e Serbisë

SRS, partia e Vojslav Sheshelit ka paraqitur një mocion për të caktuar një seancë në Kuvendin e Serbisë, pas deklaratave për krijimin e Shqipërisë së Madhe. Lideri i partisë ka thënë se kërkesa është More...