“Tashmë e qartë se PAN-i i ka siguruar numrat nga AKR-ja” (Video)

Qeveria Haradinaj pritet që të formohet shpejt, nëse jo në datën 24, pak ditë pas saj. Sipas analistit politik Haki Abazi, zvarritja e formimit të institucioneve do të përfundoj me 24 gusht, dhe që ky vonim i formimit nuk ka pasur të bëjë me numra, por thjesht me lidhjen e pazareve të partive politike edhe për zgjedhjet lokale. Abazi More...

by Postieri Postieri | Published 4 days ago
By Postieri Postieri On Saturday, August 19th, 2017
0 Comments

Famlja Iseni kërkon ndihmë për djalin (Video)

Nevojë të madhe për trajtim mjekësor ka dikush në Fushë Kosova. Po Familja Iseni nuk po kanë para për shërimin e djalit të tyre. Në ministrinë e shëndetësisë u zotuan se do t’ua sigurojnë një More...

By Postieri On Saturday, August 19th, 2017
0 Comments

Memli Krasniqi: U krye, s’jam kandidat për Prishtinën

Memli Krasniqi nuk do të jetë kandidati i PDK-së për zgjedhjet lokale në Prishtinë. Këtë e ka konfirmuar për klankosova.tv vetë Krasniqi. Ka pasur raportime nëpër media vendore se Krasniqi ka marrë More...

By Postieri Postieri On Saturday, August 19th, 2017
0 Comments

Haradinaj: E kemi gatin qeverinë e bazës së gjerë, 61 vota i kishim më herët

Kreu i AAK-së dhe i nominuari i koalicionit PAN për kryeministër, Ramush Haradinaj lidhur me formimin e institucioneve ka thënë sot se kanë mundur që të formojnë qeverinë më 61 numra edhe më herët. Sipas More...

By Postieri On Saturday, August 19th, 2017
0 Comments

Femra e rreh policen midis Prishtinës

Përmes raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës është bërë e ditur se të premtën në Prishtinë një femer e ka sulmuar fizikisht zyrtaren policore-viktimën femër. E dyshuara është arrestuar ndërsa More...

By Postieri Postieri On Saturday, August 19th, 2017
0 Comments

Rrëfimi i ushtarit të UÇK-së që u mbajt 13 vjet i izoluar në Serbi (Video)

Pas 13 vjetësh në izolim, ushtari që luftoj për të mbrojtur jetët e civilëve shqiptar, Anton Lekaj, tashmë ndodhet në mesin e familjarëve e miqve të tij, të cilët lirin e gëzuan edhe falë luftës More...

By Postieri On Friday, August 18th, 2017
0 Comments

Aksidenti me veturë në Podujevë: Familja Gashi fal gjakun (VIDEO)

Të enjten në Bajqinë të Podujevës dy vetura u ndeshën mes vete, por pësoi dikush tjetër që fare nuk kishte lidhje me to. Fatkeq në këtë aksident ishte 62 vjeçari, Shahin Gashi, që po priste skaj More...

By Postieri On Friday, August 18th, 2017
0 Comments

VIDEO: SULMUESI NË FINLANDË BËRTITI “ALLAHU EKBER” PARA SE TË KRYENTE SULMIN

Një person vrau një person dhe plagosi disa të tjerë sot në qytetin Turku të Finlandës. Në një video që ka siguruar mediumi finlandez “Turun Sanomat”, shihet sulmuesi para kryerjes së sulmit teksa More...

By Postieri On Friday, August 18th, 2017
0 Comments

Sërish sulm terrorist, pas Spanjës përgjaket Finlanda

Pas Barcelonës një tjetër sulmterrorist ka ndodhur në Finlandë në qytetin Turku. #M139280ScriptRootC126157 {min-height: 350px;} Loading... (function(){  More...

By Postieri Postieri On Friday, August 18th, 2017
0 Comments

Kurti propozon që VV e LAA, më 24 gusht të dalin me kandidatin e tyre për kryetar të Kuvendit

Kurti propozon që VV e LAA, më 24 gusht të dalin me kandidatin e tyre për kryetar të Kuvendit Autori: Lajmi.net Lajme, Politikë14:33, 18 August 2017 I nominuari për kryeministër nga radhët e Lëvizjes More...