loading...

Dridhet Parlamenti i Maqedonisë, Zeka i BESËS këndon himnin shqiptar në foltore (Video)

Nëse e lëshoni ju himnin tuaj maqedon edhe unë do ta këndoj himnin tim shqip, tha deputeti i Lëvizjes Besa, Zeqirja Ibrahimi, në foltoren e Parlamentit, shkruan Gazeta Lajm. Ai filloi të këndojë “rreth flamurit të përbashkuar….” Gjë që shkaktoi reagime të deputetëve të VMRO-DPMNE-së. Loading...  More...

by Postieri | Published 15 hours ago
By Postieri Postieri On Thursday, April 27th, 2017
0 Comments

Ja se ç’shkruajnë mediat botërore për ndodhitë e dhunshme në Parlamentin e Maqedonisë

Situata e tensionuar nuk është anashkaluar as nga mediat botërore Situata e tensionuar nuk është anashkaluar as nga mediat botërore. Protestuesit hynë në Kuvendin e Maqedonisë pasi shumica parlamentare, More...

By Postieri Postieri On Thursday, April 27th, 2017
0 Comments

Sulmohen deputetet femra në Paralment të Maqedonisë (Video)

Protestuesit që ia msyen Parlamentit të Maqedonisë nuk kursyen as gjininë femërore. Në një video te publikuar nga Radio Evropa e Lirë shihet kur një nga protestuesit tërheq me forcë deputeten e LSDM-së More...

By Postieri On Thursday, April 27th, 2017
0 Comments

Haradinaj nga sheshi i Prishtinës thotë se Kosova nuk i fal tokë askujt (VIDEO)

Lideri i AAK’së, Ramush Haradinaj, pas arritjes në Kosovë, është drejtuar menjëherë për në sheshin Zahir Pajaziti në Prishtinë, ku ka mbajtur fjalim para mijëra përkrahësve të tij. Ai nga aty ka More...

By Postieri On Thursday, April 27th, 2017
0 Comments

Momenti i sulmit ndaj Zaevit

Radio Evropa e Lirë ka publikuar një video nga momenti kur është sulmuar kreu i LSDM-së, Zoran Zaev. Protestuesit sot kanë hyrë brenda Kuvendit të Maqedonisë me ç’rast kanë lënduar disa deputetë, More...

By Postieri On Thursday, April 27th, 2017
0 Comments

LSDM-ja tregon për numrin e deputetëve të lënduar nga protestuesit në Kuvend

Partia e Zoran Zaev-it, LSDM-ja, që bashkë me partitë shqiptare kanë krijuar shumicën e re parlamentare dhe kanë zgjedhur për kryetar, Talat Xhaferin ka njoftuar për numrin e deputetëve të lënduar. Sipas More...

By Postieri Postieri On Thursday, April 27th, 2017
0 Comments

TË TËRHEQUR ZVARRË – FYTYRAT E PËRGJAKURA TË DEPUTETËVE NË MAQEDONI

Gati gjithçka ka dalë nga kontrolli në parlamentin e Maqedonisë pas zgjedhjes së Talat Xhaferit kryetar të Kuvendit. Protestuesit kanë hyrë brenda në sallë dhe kanë filluar të ushtrojnë dhunë ndaj More...

By Postieri On Thursday, April 27th, 2017
0 Comments

Sela: U sulmova nga dhunuesit e Kuvendit

Kryetari i LR-PDSH-së Ziadin Sela në një prononcim për Strugalajm.com konfirmon se edhe ai ka qënë shënjestër e grupit që sulmoi deputetet në parlamentin e Maqedonisë Edhe pse nuk pranoi të flas më More...

By Postieri On Thursday, April 27th, 2017
0 Comments

Policia speciale është duke u futur në Kuvend

Informacionet e fundit që vijnë nga Kuvendi flasin se policia special është duke u future në Kuvend. Tek pres qendra poashtu ka ardhur edhe ekipi mjekësorë, por është duke pritur që të futet Brenda dhe More...

By Postieri On Thursday, April 27th, 2017
0 Comments

Nga LR-PDSH nuk e dinë se në çfarë gjendje është Sela!

Nga LR-PDSH-ja thuan se nuk kanë kontakte me kryetarin e tyre, në tentimet që kemi bërë për të marrë vesh gjendjen shëndetësore të tij, trasmeton Gazeta Express. Në këto momente Sekretari i LR-PDSH-së, More...