Publikuar: Wed, Jan 11th, 2017

Ford GT do të jetë veturë shumë më e mirë se që pritej (Foto)

Modeli i ri GT nga prodhuesi amerikan Ford, pritej të jetë konkurrent me Porsche, McLaren dhe Ferrari, por që tani bëhet e ditur se do t’i ketë edhe disa veçanti.

Me sistemin Ford EcoBoost, kjo makinë do të lirojë më pak gazra, që e bën shumë më të mirë për ambientin, ndërsa është shpenzues shumë i vogël, transmeton Telegrafi.

Pos kësaj, pritet që të ketë një raport unik mes peshës dhe fuqisë, që nënkupton se është shumë i lehtë dhe i shpejtë.

Sipas medieve që merren me automobilizëm, ky GT është kombinim mes Lamborghini Aventador dhe Bentley Mulsanne, mirëpo asgjë nuk është e konfirmuar. Nuk bëhet e ditur se kur lansohet kjo makinë, apo me çfarë çmimi do të dalë në shitje. /Telegrafi/

Loading...

Të Fundit

PSG e gatshme ta lë të lirë Aurier, Barcelona dhe Milan pas tij

February 25, 2017, Comments Off on PSG e gatshme ta lë të lirë Aurier, Barcelona dhe Milan pas tij

Goli më i bukur u shënua në Francë

February 25, 2017, Comments Off on Goli më i bukur u shënua në Francë

Vizita e Mogherinit në Kosovë e rajon- Ja temat që do të diskutohen

February 25, 2017, Comments Off on Vizita e Mogherinit në Kosovë e rajon- Ja temat që do të diskutohen

Reagon De Gea pë Realin, nuk dëshiron që Courtois t’ia shkatërrojë ëndrrën (Foto)

February 25, 2017, Comments Off on Reagon De Gea pë Realin, nuk dëshiron që Courtois t’ia shkatërrojë ëndrrën (Foto)

Formacioni i Barcelonës kundër Atletico Madridit

February 25, 2017, Comments Off on Formacioni i Barcelonës kundër Atletico Madridit

Portieri kthen shpinën në momentin e penalltisë, ja çfarë ndodhi (VIDEO)

February 25, 2017, Comments Off on Portieri kthen shpinën në momentin e penalltisë, ja çfarë ndodhi (VIDEO)

Ky do të jetë trajneri i Milanit në sezonin e ri (FOTO)

February 25, 2017, Comments Off on Ky do të jetë trajneri i Milanit në sezonin e ri (FOTO)