loading...
Publikuar: Wed, Jan 11th, 2017

I nominuari i Trumpit për Sekretar të Shtetit, del me deklaratë kundër tij

Gjatë fushatës presidenciale në SHBA, Donald Trump kishte thënë për ABC News se Rusia nuk ishte e përfshirë në Ukrainë. Por, para pak çastesh, i nominuari i tij për Sekretar të Shtetit të SHBA-së, Rex Tillerson, sapo tha se Rusia e ka pushtuar Ukrainën.

“Rusia mori territor që s’i takon në Krimea”, ka thënë Tillerson, transmeton Express.

Tillerson po ashtu e ka bërë një koment që tingëllon si përkrahje për përkushtimet e SHBA-së ndaj aleancës së NATO-s në Evropën Lindore.

“Rusia duhet ta dijë patjetër se ne do të jemi përgjegjës ndaj përkushtimeve tona dhe të aleatëve tanë dhe se Rusia do të mbahet përgjegjëse për veprimet e veta,” ka thënë Tillerson.

Ai ka shtuar se meqë Rusia e ka pushtuar Ukrainën, aleatët kanë të drejtë të paralajmërojnë rreth rrezikut që paraqet ajo.

Tillerson i ka bërë këto komente sot në senacën e dytë dëgjuese për konfirminin e nominimit të tij Sekretar të Shtetit./Express/

Loading...

Të Fundit

Familja Kardashian nuk po ndalet me provokime, njëra nga motrat nxjerr gjoksin nga bikinit (Foto)

April 28, 2017, Comments Off on Familja Kardashian nuk po ndalet me provokime, njëra nga motrat nxjerr gjoksin nga bikinit (Foto)

FIFA dënon Kosovën

April 28, 2017, Comments Off on FIFA dënon Kosovën

Xhirimi i bebes e cila vetë del nga barku i nënës gjatë prerjes cezariane do t’ju lërë pa fjalë (Video)

April 28, 2017, Comments Off on Xhirimi i bebes e cila vetë del nga barku i nënës gjatë prerjes cezariane do t’ju lërë pa fjalë (Video)

Nëse partneri juaj ka këtë hobi, me shumë gjasa ai është duke ju tradhëtuar

April 28, 2017, Comments Off on Nëse partneri juaj ka këtë hobi, me shumë gjasa ai është duke ju tradhëtuar

Ja sa duhet të zgjasë seksi për kënaqësinë e një gruaje

April 28, 2017, Comments Off on Ja sa duhet të zgjasë seksi për kënaqësinë e një gruaje

Analiza e re e gjakut zbulon kancerin 1 vit para rishfaqjes

April 28, 2017, Comments Off on Analiza e re e gjakut zbulon kancerin 1 vit para rishfaqjes

Kështu mund ta mundni migrenën me xhenxhefil

April 28, 2017, Comments Off on Kështu mund ta mundni migrenën me xhenxhefil