loading...
Publikuar: Wed, Jan 11th, 2017

Interi blen gjeneratën e re të futbollit italian, pas Gagliardinit gati edhe tri super transferime

0987bdd2ef6a73595e9800292062969a-47502-1413379932-e1484121728435-780x439

Kinezët e Interit e kanë marrë seriozisht përforcimin e skuadrës dhe kërkojnë me çdo kusht një vend në Ligën e Kampionëve.

Skuadra zikaltër nuk është larg objektivit për ta arritur garën më të fortë në botë për klube, pasi me katër fitore radhazi gjendet në vendin e shtatët, por vetë pesë pikë larg Napolit që është i treti.

Kjo ka bërë që Interi të kërkojë lojtarë që në këtë afat dhe i fundit i ofruar është Roberto Gagliardini.

Por nuk mbaron me kaq. Sipas calciomarcatos, Interi po bën gati edhe disa goditje tjera.

Kompania Suning e dëshiron në skuadër Domenico Berardin (Sassuolo) ose Frederico Bernardeschin (Fiorentina). Por goditja kryesore mbetet Marco Verratti (PSG). Mbrëmë vetëm kanë filluar bisedimet me agjentin e lojtarit, Di Campli.

Ylli i ri i Italisë mund të kthehet te Serie A

Në qershor vije edhe Gianluca Caprari nga huazimi te Pescara, pastaj synohet edhe Lorenzo Pellegrini i Sassuolos.

Interi, Icardin e ri e sheh te Andrea Petagna i Atalantas dhe mund të ketë edhe një ofertë për të.

Skuadra zikaltër me këto blerje pritet ta rregullojë bilancin e lojtarëve italianë pasi njihet si skuadra që mban gjithmonë më pak të tillë. /Telegrafi/

Loading...

Të Fundit

Si do të ndihet burri i Gjyste Vulës pasi të shohë këto skena të turpshme (Foto/Video)

March 26, 2017, Comments Off on Si do të ndihet burri i Gjyste Vulës pasi të shohë këto skena të turpshme (Foto/Video)

Eurosport: Shqipëria duhet t’ia dijë për nder Platinis

March 26, 2017, Comments Off on Eurosport: Shqipëria duhet t’ia dijë për nder Platinis

Rrëfimi i aktores për vrasjen e burrit natën e 24 marsit, 1999

March 26, 2017, Comments Off on Rrëfimi i aktores për vrasjen e burrit natën e 24 marsit, 1999

Sulm tjetër në Londër: Makina niset drejt këmbësorëve, 3 të plagosur rëndë

March 26, 2017, Comments Off on Sulm tjetër në Londër: Makina niset drejt këmbësorëve, 3 të plagosur rëndë

Si e djersit Blerta Syla Veton Surroin? (Foto)

March 26, 2017, Comments Off on Si e djersit Blerta Syla Veton Surroin? (Foto)

“Nuk kemi as libreza shëndetësore, e po kërkojmë Kampionat Botëror”

March 26, 2017, Comments Off on “Nuk kemi as libreza shëndetësore, e po kërkojmë Kampionat Botëror”

‘Gylseren’ jo edhe aq e bukur siç e shihni në seriale! (Foto)

March 26, 2017, Comments Off on ‘Gylseren’ jo edhe aq e bukur siç e shihni në seriale! (Foto)