Publikuar: Wed, Jan 11th, 2017

Pas Ramush Haradinajt, Serbia synon arrestimin e Hashim Thaçit

Serbia nuk e ka ndërmend t’i anulojë fletarrestimet ndërkombëtare për liderët kosovarë, pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK).
Pas arrestimit të ish kryeministrit, Ramush Haradinaj në Francë me fletarrest të Serbisë të lëshuar qysh në vitin 2004, Serbia synon që po me fletarrest ndërkombëtar të arrestojë edhe presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin.

Loading...

Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviq ka thënë se në Serbi ende është në fuqi fletëarresti për presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, pasi që procedura kundër tij vazhdon, transmeton lajmi.net.

“Në procedurën kundër Thaçi tashmë ekziston aktvendimi i shkallës së parë për vepër penale të terrorizmit. Pas kësaj ka ardhur deri te zgjerimi i aktakuzës për vepër penal të gjenocidit dhe fletarrestim në Serbi ende është në fuqi”, ka thënë Kuburoviq.

Ajo e pranon se për dallim prej Serbisë, fletarresti për Thaçin në vendet e Interpolit është stopuar kështu që ai nuk shihet në sistemet e tyre. /Lajmi.net/

Loading...

Të Fundit

Legjenda e Realit: “Mbappe, zemra jote dhe e imja janë të bardha” (Foto)

June 26, 2017, Comments Off on Legjenda e Realit: “Mbappe, zemra jote dhe e imja janë të bardha” (Foto)

Legjenda e Man United: Moti prishi transferimin e Ronaldinhos në “Old Trafford” (Foto)

June 26, 2017, Comments Off on Legjenda e Man United: Moti prishi transferimin e Ronaldinhos në “Old Trafford” (Foto)

‘Bombardon’ Bekim Balaj!

June 26, 2017, Comments Off on ‘Bombardon’ Bekim Balaj!

Ditëlindja e Messit, shikojeni çfarë kishte vendosur në tortë (FOTO)

June 26, 2017, Comments Off on Ditëlindja e Messit, shikojeni çfarë kishte vendosur në tortë (FOTO)

Vdiq personi më i dashur i Mourinhos (FOTO)

June 26, 2017, Comments Off on Vdiq personi më i dashur i Mourinhos (FOTO)

Xhesika Ndoja tregon pse nuk i “ecën” me meshkujt

June 26, 2017, Comments Off on Xhesika Ndoja tregon pse nuk i “ecën” me meshkujt

Garë e fortë në Tiranë / REZULTATET

June 26, 2017, Comments Off on Garë e fortë në Tiranë / REZULTATET