loading...
Publikuar: Wed, Jan 11th, 2017

Salca tartara

Përbërësit:

– 3 vezë
– 1 tufë majdanoz
– 2 kastravecë turshi
– gjysmë qepe
– piper, kripë
– 1 gotë vaj ulliri
– 2 lugë uthull nga vera e bardhë

Përgatitja:

Rrihni vezët në një enë të përshtatshme me pirun, shtoni një garuzhde me bulion mishi që të përfitoni një lëng të njëtrajtshëm.

Përgatitni një mikse të grirash hollë me majdanozin, kastravecët dhe qepën.

Shtojeni tek vezët, kripën dhe piperin, dhe përziejini mirë përbërësit.

Më pas shtoni vajin e ullirit pak nga pak, duke përfituar një përbërje si majonezë.

Kur i gjithë vaji të ketë mbaruar, shtoni uthull dhe vendoseni përgatitjen në një salcierë servirjeje.

Kjo salcë është e përshtatshme për mishrat e zierë ose pjekjet e lehta.

/Telegrafi/

 

Loading...

Të Fundit

E pabesueshme Ledri ndjek Kylie Jenner (Foto)

April 27, 2017, Comments Off on E pabesueshme Ledri ndjek Kylie Jenner (Foto)

Punë e kryer: Isco “Los Blancos” deri në vitin 2022

April 27, 2017, Comments Off on Punë e kryer: Isco “Los Blancos” deri në vitin 2022

As dielli nuk shkëlqen ashtu siç po shkëlqen sot Luana! (Foto)

April 27, 2017, Comments Off on As dielli nuk shkëlqen ashtu siç po shkëlqen sot Luana! (Foto)

Tifozët e Chelseat e bën për spital tifozin e Tottenhamit (Foto)

April 27, 2017, Comments Off on Tifozët e Chelseat e bën për spital tifozin e Tottenhamit (Foto)

E pabesueshme: Ky në foto nuk është Lionel Messi (Foto)

April 27, 2017, Comments Off on E pabesueshme: Ky në foto nuk është Lionel Messi (Foto)

Learta sot po feston, ja kë e quan shpirtë (Foto)

April 27, 2017, Comments Off on Learta sot po feston, ja kë e quan shpirtë (Foto)

Ky është Riza, personi që duket si kloni i Lionel Messit (Foto)

April 27, 2017, Comments Off on Ky është Riza, personi që duket si kloni i Lionel Messit (Foto)