Publikuar: Wed, Jan 11th, 2017

Sërish ndalesë për kamionë në aksin Mavrovë-Dibër, vështirësi edhe në rrugët tjera

Ndalesë për lëvizje të automjeteve të rënda transportuese ka në akset rrugore: Mavrovë-Dibër, ku për automjetet e tjera është i obligueshëm shfrytëzimi i pajisjes dimërore, njoftoi Lidhja Automoto e Maqedonisë.

Komunikacioni në të gjitha rrugët e vendit po zhvillohet në kushte dimërore, nëpër rrugë të lagështa dhe me mbetje të borës nëpër rrugë, pas intervenimit të ekipeve nga “Rrugët e Maqedonisë”.

Për shkak të temperaturave të ulëta në disa vende është e mundur paraqitje e ngricës.

LAMM rekomandon kujdes të madh në drejtimin e automjeteve, përshtatjen e shpejtësisë së lëvizjes dhe respektimin e sinjalizimit të vendosu rrugor. Në grykat malore është e mundur paraqitja e shembjeve të vogla, veçanërisht në akset rrugore: Koçan-Makedonska Kamenicë-Delçevë, Vinicë-Berovë, Gostivar-Strazhë, Mavrovë-Dibër-Strugë, D.Kapi-Udovë, Katlanovë-Veles, Krushevë-Demir Hisar dhe Resnjë-Bukovë.

Loading...

Të Fundit

Formacionet zyrtare: Leicester City – Liverpool

February 27, 2017, Comments Off on Formacionet zyrtare: Leicester City – Liverpool

Albulena “qet” gjoksin në plan të parë (Foto)

February 27, 2017, Comments Off on Albulena “qet” gjoksin në plan të parë (Foto)

Zamparini zyrtarisht largohet nga Palermo, pasi gjatë historisë së tij 15 vjeçare ndryshoi 40 herë trajnerët

February 27, 2017, Comments Off on Zamparini zyrtarisht largohet nga Palermo, pasi gjatë historisë së tij 15 vjeçare ndryshoi 40 herë trajnerët

Kjo ishte dhurata që ia dhuruan arbitrit lojtarët e Realit pas ndeshjes me Villarealin? (foto)

February 27, 2017, Comments Off on Kjo ishte dhurata që ia dhuruan arbitrit lojtarët e Realit pas ndeshjes me Villarealin? (foto)

Aktakuza ndaj Shefqet Krasniqit – Ja për çka po ndiqet ai nga shteti

February 27, 2017, Comments Off on Aktakuza ndaj Shefqet Krasniqit – Ja për çka po ndiqet ai nga shteti

Tahiri: Nëse s’miratohet demarkacioni, shkojmë në zgjedhje

February 27, 2017, Comments Off on Tahiri: Nëse s’miratohet demarkacioni, shkojmë në zgjedhje

Të premten përfundon shit-blerja e Milanit, të shtunën konferenca për shtyp

February 27, 2017, Comments Off on Të premten përfundon shit-blerja e Milanit, të shtunën konferenca për shtyp