loading...
Publikuar: Mon, Jan 2nd, 2017

Sipas shkencës, këta meshkuj mund t’ju bëjnë të përjetoni orgazëm të shpejtë!

o_1483344652-537351

Disa hulumtues të një studimi të bërë nga ‘University of Albany’ kanë analizuar të dhënat nga një grup çiftesh heteroseksualë me temën se cilat janë elementet kryesore që i bëjnë ata të arrijnë orgazmën seksuale.
Sipas këtyre gjetjeve, gratë përjetojnë orgazëm më lehtë nëse partneri i tyre është i pasur, ka vetëbesim dhe është tërheqës – kurse intensiteti i orgazmës mund të shtohet nëse mashkulli është i bukur.

“Nëse doni të keni orgazma të shpeshta kjo varet shumë nga lidhja juaj që keni me partnerin, sa shpesh bëni seks dhe sa i përjetoni ato marrëdhënie”, thotë ky studim, transmeton ORAinfo.

Një element tjetër që ndikon shumë në kënaqësinë seksuale mes partnerëve është edhe sensi i humorit mes tyre.

Nëse femrat lidhen me një mashkull që bën shaka, kjo ndikon që ato të kenë më të lehtë të arrijnë pikën kulmore seksuale, se sa ato vajza që partnerët e tyre janë më serioz dhe të mbyllur.

Loading...

Të Fundit

Çfarë thanë De Biasi, Tare e Cana për sjelljen e tifozëve në Itali

March 26, 2017, Comments Off on Çfarë thanë De Biasi, Tare e Cana për sjelljen e tifozëve në Itali

Ushqimet që parandalojnë gërhitjen gjatë natës

March 26, 2017, Comments Off on Ushqimet që parandalojnë gërhitjen gjatë natës

Zieni MJALTIN në SODË BUKE: Femrat kanë vendosur – përgjithmonë do ta përdorni këtë recetë!

March 26, 2017, Comments Off on Zieni MJALTIN në SODË BUKE: Femrat kanë vendosur – përgjithmonë do ta përdorni këtë recetë!

Mjaltë me ujë, për t’u dobësuar me ëmbëlsi

March 26, 2017, Comments Off on Mjaltë me ujë, për t’u dobësuar me ëmbëlsi

Budallenjtë e bëjnë më mirë? Mite dhe të vërteta për seksin

March 26, 2017, Comments Off on Budallenjtë e bëjnë më mirë? Mite dhe të vërteta për seksin

Depilimi çon deri te përhapja e viruseve dhe sëmundjeve të lëkurës

March 26, 2017, Comments Off on Depilimi çon deri te përhapja e viruseve dhe sëmundjeve të lëkurës

Shenjat e qarta që ai nuk është “partneri i përshtatshëm”

March 26, 2017, Comments Off on Shenjat e qarta që ai nuk është “partneri i përshtatshëm”