loading...
Publikuar: Tue, Jan 3rd, 2017

Sistemi i ri i zinxhirëve për dimër shumë më i mirë se sa të tanishmit [Video]

zingjiret_1483465153-3307342

‘Rotogrip’ i mban të sigurt shoferët, pasi nuk kanë nevojë që të dalin jashtë veturës e t’i vënë zinxhirët, por vetëm me një buton mund t’ aktivizojë ata

‘Rotogrip’ është një sistem automatik i zinxhirëve të borës, i cili punon në shpejtësi të vogël, para dhe pas.

Ato vendosen sistem afër rrotave, dhe rrotullohen me rrotat, duke hapur zinxhirët para gomave, e që rritë ngjitjen në rrugë të veturave e kamionëve për 45 për qind, transmeton koha.net.

Rotogrip, i cili është i dizajnuar që të përshtatet për shumë vetura, aktivizohet me një shtypje të butonit brenda veturës.

Më shumë shikoni video:

 

Loading...

Të Fundit

Modelja prishtinase antare e PDK-së nxjerr komplet gjoksin, duke e ngacmuar fort Shpend Ahmetin! (FOTO)

March 26, 2017, Comments Off on Modelja prishtinase antare e PDK-së nxjerr komplet gjoksin, duke e ngacmuar fort Shpend Ahmetin! (FOTO)

Kështu dukeshin Geti dhe Agoni kur këndonin “Kishe une bukuroshe” (Video)

March 26, 2017, Comments Off on Kështu dukeshin Geti dhe Agoni kur këndonin “Kishe une bukuroshe” (Video)

Dasma shqiptare që çmendi Australinë (Video)

March 26, 2017, Comments Off on Dasma shqiptare që çmendi Australinë (Video)

‘Stupcat’ e kallin me ‘Sjena mo’, video ju bën të qeshni pa fund! (VIDEO)

March 26, 2017, Comments Off on ‘Stupcat’ e kallin me ‘Sjena mo’, video ju bën të qeshni pa fund! (VIDEO)

Festë në familjen e Motrave Mustafa, ja çka ka ndodhur (FOTO)

March 26, 2017, Comments Off on Festë në familjen e Motrave Mustafa, ja çka ka ndodhur (FOTO)

Shokon Ceca: Kërkon të arrestohet diplomati shqiptar, ja për çfarë (FOTO)

March 26, 2017, Comments Off on Shokon Ceca: Kërkon të arrestohet diplomati shqiptar, ja për çfarë (FOTO)

Shikojeni sa shumë armiq ka bërë De Biasi në Kombëtare (FOTO)

March 26, 2017, Comments Off on Shikojeni sa shumë armiq ka bërë De Biasi në Kombëtare (FOTO)