loading...
Publikuar: Tue, Dec 20th, 2016

Zbulohet Skoda Octavia vRS sportiv i ri [foto]

20161220222641964646

Skoda ka zbuluar disa foto të një model të Octavia të ridizajnuar, i cili vjen me më shumë fuqi e teknologji të avancuar, transmeton koha.net.

Ndryshimi i Octavia vRS nga Octavia i zakonshëm, janë disa vija dalluese nga para-mbrapa në trup, e me më shumë vrima të ajrimit, që e bënë këtë model të duket shumë më sportiv.

Dizajni i vRS përfshinë rrotat 18 apo 19-inch, ndërsa do të jetë më i ulët për 15mm e më i gjerë për 30 mm se modeli standard, ndërsa interierin kompania e Skoda ka vendosur që të mos e zbulojë.

Motorin do ta ketë sikurse modeli standard, 2.0 litërsh TSI turbo, por që prodhon 10 kuaj fuqi më shumë, përkatësisht 227 kuaj fuqi, që bën që shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë e arrin për 1 sekondë më shpejtë se modeli i mëparshëm.

Çmimi për Octavia vRS e përditësuar ende nuk është zbuluar, ndërsa pritet që të zbulohet zyrtarisht në vitin e ardhshëm.

20161220222614478

20161220222626989

20161220222631770

Loading...

Të Fundit

ZYRTARE: Gerrard bëhet trajner i ekipit të njohur evropian (FOTO)

April 28, 2017, Comments Off on ZYRTARE: Gerrard bëhet trajner i ekipit të njohur evropian (FOTO)

Ja çfarë bën Nora për ta kënaqur Renen (Foto)

April 28, 2017, Comments Off on Ja çfarë bën Nora për ta kënaqur Renen (Foto)

Ky është polici maqedonas që kërkon të vritet Ziadin Sela (FOTO)

April 28, 2017, Comments Off on Ky është polici maqedonas që kërkon të vritet Ziadin Sela (FOTO)

Siç duket, nuk është vetëm Krenar Cocaj pika që lidh Dafina Zeqirin dhe Luana Vjollcën

April 28, 2017, Comments Off on Siç duket, nuk është vetëm Krenar Cocaj pika që lidh Dafina Zeqirin dhe Luana Vjollcën

A e dinit se Labi ka një motër kaq simpatike? (Foto)

April 28, 2017, Comments Off on A e dinit se Labi ka një motër kaq simpatike? (Foto)

Shikoni sa e bukur dukej mami i Norës dhe Era Istrefit vite me parë (Foto)

April 28, 2017, Comments Off on Shikoni sa e bukur dukej mami i Norës dhe Era Istrefit vite me parë (Foto)

Zbulohet personi që po e shoqëron Luanën në Firenze (Foto)

April 28, 2017, Comments Off on Zbulohet personi që po e shoqëron Luanën në Firenze (Foto)