Publikuar: Tue, Aug 22nd, 2017

Zyrtare: Finlanda publikon listën ndaj Kosovës, shikoni çfarë ka bërë Hetemaj


Finlanda ka shpallur listën e lojtarëve për dy ndeshjet e shtatorit.
Më 2 shtator ata presin Islandën, kurse tri ditë më vonë udhëtojnë në Shkodër, ku i pret Kosova.

Trajneri Marko Kanerva ka bërë me dije se për ndeshjen me Kosovën do të mungojë mesfushori me prejardhje nga Skënderaj, Përparim Hetemaj.

Ai nuk kishte pranuar të luajë asnjërën nga dy ndeshjet ndaj Kosovës.

LISTA

Portierë

Lukas Hradecky, Eintracht Frankfurt

Jesse Joronen, AC Horsens

Anssi Jaakkola, Reading FC

Mbrojtës

Kari Arkivuo, BK Häcken

Paulus Arajuuri, Brøndby IF

Juha Pirinen, HJK

Albin Granlund, IFK Mariehamn

Valtteri Moren, Waasland Beveren

Juhani Ojala, BK Häcken

Loading...

Sauli Väisänen, SPAL

Joona Toivio, Molde FK

Jere Uronen, KRC Genk

Mesfushorë dhe sulmues

Tim Sparv, FC Midtjylland

Alexander Ring, Neë York City FC

Simon Skrabb, IFK Norrköping

Thomas Lam, Nottingham Forest FC

Robin Lod, Panathinaikos FC

Kasper Hämäläinen, Legia Ëarsaë

Jasse Tuominen, FK Bate Borisov

Perparim Hetemaj, AC Chievo Verona

Joel Pohjanpalo, Bayer04 Leverkusen

Teemu Pukki, Brøndby IF

Eero Markkanen, Dynamo Dresden

Loading...

Të Fundit

Mariah Carey si lë vend imagjinatës me këtë paraqitje

September 20, 2017, Comments Off on Mariah Carey si lë vend imagjinatës me këtë paraqitje

Formacionet zyrtare: Juventus – Fiorentina

September 20, 2017, Comments Off on Formacionet zyrtare: Juventus – Fiorentina

Nisma me ultimatum 6 muajsh për Qeverinë Haradinaj

September 20, 2017, Comments Off on Nisma me ultimatum 6 muajsh për Qeverinë Haradinaj

U keqpërdor emri i tyre në rrjetet sociale, ja çfarë thonë motrat Mustafa

September 20, 2017, Comments Off on U keqpërdor emri i tyre në rrjetet sociale, ja çfarë thonë motrat Mustafa

ZYRTARE: Finalja e Ligës së Kampionëve luhet në stadiumin modern (FOTO)

September 20, 2017, Comments Off on ZYRTARE: Finalja e Ligës së Kampionëve luhet në stadiumin modern (FOTO)

Atëherë kur Afrona dhe Tara dalin për takim

September 20, 2017, Comments Off on Atëherë kur Afrona dhe Tara dalin për takim

Zyrtare: Finalja e LK-së për sezonin 2018/19 do të luhet në Wanda Metropolitano

September 20, 2017, Comments Off on Zyrtare: Finalja e LK-së për sezonin 2018/19 do të luhet në Wanda Metropolitano